top of page
Search

קדימהסטם חתמה על הסכם שיתוף הפעולה עם חברת iTolerance

הפרויקט קיבל מענק מקרן BIRDבהיקף של 1 מיליון דולר

המענק מקרן BIRDהינו לפיתוח משותף של טיפול בסוכרת ללא צורך בדיכוי מערכת החיסון

 

נס ציונה, פארק המדע, מאי 2023, חברת הביוטכנולוגיה הישראלית קדימהסטם (TASE:KDST) מודיעה היום כי חתמה על הסכם שיתוף הפעולה עם iToleranceהאמריקאית. קדימהסטם ו-iTolerance קיבלו אישור מקרן BIRD, קרן המו"פ הדו-לאומית התעשייתית של ארה"ב וישראל, והפרוייקט זוכה למענק של מיליון דולר (כ- 3.65 מיליון שקל) לתמיכה בפיתוח של טכנולוגיה חדשנית לטיפול בתחום הסוכרת. פיתוח הטכנולוגיה יעשה על ידי קדימהסטם ו-iTolerance במשותף.


במסגרת שיתוף הפעולה, קדימהסטם תספק את מוצר ה- IsletRx, צבר תאי איי לבלב בעלי יכולת הפרשת אינסולין (הורמון חיוני להורדת רמות הסוכר בדם), וגלוקגון (הורמון המופרש אצל אנשים בריאים ומונע ירידה חריגה מדי ברמת הסוכר (היפוגליקמיה) שעלולה להיות מסוכנת) בתגובה לרמות הסוכר המשתנות (רמת הגלוקוז) בדם. iTolerance תספק את טכנולוגיית ה-iTOL100, המאפשרת להשתיל תאים אלוגניים ללא התאמת רקמות וללא דיכוי מערכת החיסון של המושתל (אימונוסופרסיה). טכנולוגיה זו הודגמה בהצלחה בניסויים פרה-קליניים בקופים, בהן ריפאו סוכרת בהשתלה אלוגנאית, ללא צורך במדכאי חיסון.


המימון ישמש לתמיכה בפרויקט המשותף המשלב את הטכנולוגיות האמורות ליישום קליני של iTOL-102, מוצר תאים אלוגניים המשתמש באיי לבלב שמקורם בתאי גזע המאפשרים אספקה בלתי נדלית של תאים מייצרי אינסולין שניתן להשתילם ללא הצורך בטיפולים כרוניים לדיכוי מערכת החיסון של המושתל.


המענק היוקרתי ניתן לאחר בחינת פרויקטים רבים. הזכייה במימון מהווה הבעת אמון במדע והחדשנות שהוצגו בפרויקט המשותף של קדימהסטם ו-iTolerance , לטיפול בסוכרת. תקציב הפרויקט עומד על 2 מליון דולר (כ- 7.3 מיליון ש"ח), ומתוכו המענק עומד על 1 מליון דולר (כ- 3.65 מיליון שקל), לתקופה של כ- 30 חודשים. החלטת קרן BIRD התקבלה לאחר בחינת נאותות מעמיקה ותהליך הערכה תחרותי בין פרויקטים מתחומי טכנולוגיה שונים. בתהליך זה בחנו מומחים מטעם רשות החדשנות בישראל ומומחים מטעם ה-NIST בארה"ב את הפרויקט באופן מקיף, כולל את הטכנולוגיה שעומדת בבסיס הפיתוח, המתווה הרגולטורי והיכולת וההיתכנות למסחר ולשווק את המוצרים שיפותחו.

קרן BIRD, שהוקמה בשנת 1977, משקיעה בשיתופי פעולה בין חברות ישראליות ואמריקאיות מתחומי הטכנולוגיה השונים, לטובת פיתוח של מוצרים משותפים. בנוסף לתמיכה כלכלית במענקים, הקרן מסייעת לחברות באיתור שותפים אסטרטגיים פוטנציאליים וביצירת קשרים בין התעשייה האמריקאית לתעשייה הישראלית.

מימין לשמאל: ד"ר כפיר מולקנדוב, אסף שילוני, אנתוני ג'פור, פרופ' מישל רבל וד"ר אריק חסון

אסף שילוני, מנכ"ל קדימהסטם: "אנו שמחים להתחיל את שיתוף הפעולה שלנו עם iTolerance שפיתחה טכנולוגיה ייחודית להשתלת תאים ללא צורך בדיכוי מערכת החיסון. שילוב היכולות של קדימהסטם בתחום הסוכרת עם iTolerance עשוי לאפשר בעתיד לחולי הסוכרת חיים ללא צורך בהזרקות אינסולין בכפוף לעמידה ברגולציה הנדרשת לכך, ואני מאמין שנוכל להביא במהרה מוצר משותף לקליניקה, במטרה לשפר את חייהם של מיליוני חולי סוכרת ברחבי העולם. ד"ר אנתוני ג'פור, מנכ"ל iTolerance, הוסיף "אנו נרגשים להיכנס להסכם זה עם קדימהסטם כדי להעריך את השילוב של טכנולוגיית תאי איי הלבלב שלהם הממוינים מתאי גזע עם טכנולוגיית iTOL-100 הייחודית שלנו שהיא קניין רוחני שלנו. אנו מאמינים שלשיתוף פעולה זה יש פוטנציאל לספק תרופה נחוצה וחדשנית עבור החולים שאנו פועלים לשרת ולהניב ערך משמעותי עבור שתי החברות. בנוסף, אנו אסירי תודה לקרן BIRD ולהמשך תמיכתה ומימון העבודה כחלק מהסכם זה".אודות קדימהסטם

קדימהסטם בע"מ (www.kadimastem.com) הינה חברה בשלבי פיתוח קליני של תרפיות תאיות (cell therapy), המפתחת ומייצרת מוצרי "מדף" תאיים המבוססים על הפלטפורמה הטכנולוגית של החברה לגידול והתמיינות של תאי גזע עובריים לכדי תאים פעילים באיכות קלינית. AstroRx, תכנית פיתוח מובילה של החברה, הינו מוצר תאי המורכב מתאי אסטרוציטים לטיפול ב-ALS. החברה ביצעה בהצלחה ניסוי קליני Phase 1/2a במוצר זה בישראל, ועתידה לבצע ניסוי קליני מתקדם יותר, בשנה הבאה, בארה״ב. מוצר נוסף של החברה נועד לטיפול בסוכרת - IsletRx מוצר תאי המורכב מתאי לבלב פעילים, המיוצרים מתאי גזע, שנמצאו יעילים ובטוחים לטיפול בסוכרת תלוית אינסולין, ונמצאים בתהליך פרה-קליני מתקדם.

קדימהסטם נוסדה על ידי פרופ' מישל רבל, המדען הראשי של החברה ופרופסור אמריטוס לגנטיקה מולקולרית במכון וייצמן. פרופ' רבל זכה בפרס ישראל עבור ההמצאה והפיתוח של Rebif, התרופה המקובלת לטרשת נפוצה הנמכרת ברחבי העולם. קדימהסטם נסחרת בבורסה בתל אביב (ת"א:KDST).

אודות IsletRx

מוצר IsletRx הינו צבר תאיי איי לבלב ברמת איכות קלינית, בעלי יכולת הפרשת אינסולין (המסייע בהורדת רמות הסוכר בדם), והפרשת גלוקגון (הורמון המופרש אצל אנשים בריאים ומונע ירידה חריגה מדי ברמת הסוכר (היפוגליקמיה) שעלולה להיות מסוכנת) בתגובה לרמות הסוכר המשתנות בדם. המוצר מתפקד בדומה ללבלב "בריא" לטיפול במחלת סוכרת תלוית אינסולין ("כדוגמת סוכרת נעורים").

בנוסף, שיטת ייצור וברירת התאים תאפשר את השתלתם בפלטפורמות אחרות כגון מתקנים (devices) בגודל קטן יותר, כמו לבלב מלאכותי או מתקנים תת-עוריים המתאימים יותר לנוחות מרבית בחולי הסוכרת.

אודות iTolerance, Inc.

iTolerance היא חברת רפואה רגנרטיבית בשלבים מוקדמים, המפתחת טכנולוגיות המאפשרות טיפול ברקמות, אברונים קטנים מלאכותיים או תאים ללא צורך בדיכוי חיסוני לכל החיים.על ידי מינוף טכנולוגיית- פלטפורמת ה-iTOL-100 הייחודית שלה (ג'ל מיוחד המכיל חלבון שנקרא FasL,) מקדמת iTolerance קו פית של תוכניות להשתלת תאים או אברונים שיש להם פוטנציאל לריפוי מחלות ללא שימוש בדיכוי חיסוני לכל החיים. התוכנית המובילה של החברה, iTOL-102, ממנפת התקדמות משמעותית בתאי גזע כדי להפיק איי לבלב המאפשרים אספקה בלתי נדלית של תאים מייצרי אינסולין. תוך שימוש ב-iTOL-100 להשראת סובלנות חיסונית מקומית. ל-iTOL-102 יש פוטנציאל להיות תרופה לסוכרת מסוג 1 ללא צורך בדיכוי חיסוני לכל החיים. בנוסף, החברה מפתחת את iTOL-201 לטיפול באי ספיקת כבד על ידי השתלת תאי כבד ו-iTOL-401 כפורמולציה של ננו-חלקיקים להשתלות איברים גדולים ללא צורך בדיכוי חיסוני לכל החיים. למידע נוסף, בקרו בכתובת itolerance.com.


הצהרה צופה פני עתיד

מסמך זה עשוי לכלול מידע צופה פני עתיד כהגדרתו בחוק ניירות ערך, התשכ"ח – 1968. מידע צופה פני עתיד אינו ודאי ולרוב אינו בשליטתה של קדימהסטם והתממשות או אי התממשות של מידע צופה פני עתיד יושפע, בין היתר, מגורמי הסיכון המאפיינים את פעילות החברה וכן מהתפתחויות בסביבה הכללית וגורמים חיצוניים המשפיעים על פעילות החברה. תוצאות החברה והישגיה בעתיד עשויים להיות שונים מהותית מכל המוצג לעיל והחברה אינה מתחייבת לעדכן או לתקן תחזית או אומדן כאמור ואינה מתחייבת לעדכן מסמך זה. מסמך זה אינו מהווה הצעה לרכישת ניירות הערך של החברה או הזמנה לקבלת הצעות כאמור. לפרטים נוספים ראה דיווחי החברה במערכת המגנ"א. .


אנשי קשר של קדימהסטם:

אסף שילוני

מנכ"ל

s.bazak@kadimastem.com-

073-797-1613 אנשי קשר של iTolerance:

יצירת קשר עם משקיעים

ג'נין תומאס

מנכ"ל

צוות JTC, LLC

T: 833.475.8247

iTolerance@jtcir.com

קשר מדיה

סוזן רוברטס

T: 202.779.0929

sr@roberts-communications.com

Commentaires


bottom of page