top of page
Search

קיבלנו אישור פטנט באירופה עבור טכנולוגיית העשרה וברירת תאים לפיתוח מוצר ה-IsletRx לטיפול בסוכרת

אישור הפטנט באירופה מחזק את ההגנה הבינלאומית על טכנולוגיית החברה בתחום הסוכרת

 

נס ציונה, פארק המדע, 15 במאי 2023, קדימהסטם, (TASE:KDST) חברת ביוטכנולוגיה בשלב הקליני בתחום התרפיה התאית (Cell Therapy), המפתחת ומייצרת מוצרי מדף מבוססי תאים אלוגניים באמצעות הפלטפורמה הטכנולוגית של החברה לפיתוח תרפיות תאיות לטיפול במחלות נוירודגנרטיביות ולסוכרת, קיבלה אישור לפטנט ממשרד הפטנטים האירופאי עבור טכנולוגיית התרפיה התאית של החברה. זהו אישור פטנט בינלאומי רביעי לאחר קבלת אישורי פטנטים ביפן, אוסטרליה וישראל עבור טכנולוגיית העשרת וברירת התאים של החברה, אותו מקבל מוצר החברה IsletRx, שהינו תרפיה תאית ותרופה פוטנציאלית לסוכרת.


היכולת לברור ולהעשיר את תאי איי לבלב הפונקציונליים שמויינו וגודלו מתאי גזע פלורפיפוטנטיים מאפשרת אפקט טיפולי מקסימלי.מנכ"ל קדימהסטם אסף שילוני אמר כי: "קבלת הפטנט הזה מספקת חיזוק להגנה לטכנולוגיית מיון ברירת תאי האיים שלנו, שהיא קריטית להשגת מוצר טיפול תאי יעיל לטיפול בסוכרת. השוק האירופי טומן בחובו פוטנציאל גדול עבור הטכנולוגיה שלנו".


לפי הפדרציה הבינלאומית לסוכרת, נכון לשנת 2021, ביבשת אירופה קיים המספר הגבוה ביותר של ילדים ומתבגרים חולי סוכרת סוג 1 (כ-295,000 חולים), בנוסף, שיעור של כ-19.6% מההוצאה העולמית הקשורה בסוכרת, מקורה ביבשת אירופה (סך של כ-189 מיליארד דולר). כמו כן יבשת אירופה יש הינה השנייה בגודלה בעולם ביחס לעלות הממוצעת לחולה סוכרת (כ-3,086 דולר) .[1]

במאי 2021, טכנולוגיית ברירת התאים המתוארת בפטנט זה הוצגה במאמר מדעי[2] בכתב העת .Frontiers in Endocrinologyאודות קדימהסטם

קדימהסטם היא חברת ביוטק לתרפיה תאית הנמצאת בשלבים קליניים. החברה מפתחת ומייצרת מוצרי "מדף" תאיים אלוגניים, המבוססים על הפלטפורמה הטכנולוגית שלה לריבוי והתמיינות של תאי גזע עובריים אנושיים (hESCs) לתאים פונקציונליים. , ®AstroRx המוצר המוביל של החברה, הוא טיפול בתאי אסטרוציטים בפיתוח קליני לטיפול ב-ALS ובמחקרים פרה-קליניים להתוויות נוירודגנרטיביות אחרות.

IsletRx הוא התרופה התאית של החברה לטיפול בסוכרת. IsletRx מורכב מתאי איי לבלב פונקציונליים, המייצרים ומשחררים אינסולין וגלוקגון, שנועדו לטפל ולרפא חולים עם סוכרת תלוית אינסולין.


קדימהסטם הוקמה על ידי פרופסור מישל רבל, המדען הראשי של החברה ופרופסור אמריטוס לגנטיקה מולקולרית במכון ויצמן למדע. פרופסור רבל קיבל את פרס ישראל על המצאה ופיתוח של ®Rebif, תרופה שוברת קופות לטיפול בטרשת נפוצה הנמכרת ברחבי העולם. קדימהסטם נסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב (סימן בבורסה בת"א: KDST).

אודות IsletRx

המוצר IsletRx מורכב מצברים של תאי איי הלבלב ברמה קלינית. מחקרים פרה-קליניים הראו כי התאים מסוגלים לזהות את רמות הסוכר בגוף ולייצר, ולהפריש לפי דרישה, את הכמויות הנדרשות של אינסולין וגלוקגון, בדיוק כמו לבלב בריא מה שמאפשר לחולה התלוי באינסולין להימנע מתופעות של סכרת ושל היפוגליקמיה כתוצאה משימוש רב מדי של אינסולין (ירידה ברמת הסוכר). כמו כן, שיטת הייצור והברירה של התאים מאפשרת השתלתם בסוגים שונים של מתקני איבזור רפואי תוך גופי בגודל קטן יותר, המתאימים לנוחות מירבית עבור אנשים החיים עם סוכרת.


הצהרה צופה פני עתיד


מסמך זה עשוי לכלול מידע צופה פני עתיד כהגדרתו בחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. מידע צופה פני עתיד אינו ודאי ולרוב אינו בשליטת החברה ומימוש או אי מימוש מידע צופה פני עתיד יושפע, בין היתר. דברים אחרים, על ידי גורמי הסיכון המאפיינים את פעילות החברה וכן התפתחויות בסביבה הכללית וגורמים חיצוניים המשפיעים על פעילות החברה. התוצאות וההישגים של החברה בעתיד עשויים להיות שונים מהותית מכל המוצגים כאן והחברה אינה מתחייבת לעדכן או לשנות תחזית או אומדן כאמור ואינה מתחייבת לעדכן מסמך זה. מסמך זה אינו מהווה הצעה לרכישת ניירות הערך של החברה או הזמנה לקבלת הצעות כאמור. השקעה בניירות ערך בכלל ובחברה בפרט נושאת בסיכונים. יש לקחת בחשבון שביצועי העבר אינם מעידים בהכרח על ביצועים בעתיד.


מדיה חברתית: LinkedIn, Twitter, Facebook

לפרטים נוספים ו\או פגישה עם הנהלת החברה: ליאור גוטליב, lior@gotlive-ir.co.il, 050-9200194 אנשי קשר בחברה:

אסף שילוני

מנכ"ל


Comments


bottom of page